Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
27.10.2010 17:09 - Кошмарът за Реал М срещу слабаци няма край - даже с Моу и CR7 (видео)
Автор: kermenliev Категория: Спорт
Прочетен: 805 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 27.10.2010 17:12

Отново и отново фаулстарт за Реал Мадрид в турнира за Купата на краля. „Лос меренгес" завършиха 0:0 като гост на третодивизионния Мурсия в първи 1/16 - финален мач пред 20 674 зрители. Жозе Моуриньо пусна в игра само футболисти от първия отбор, начело с магьосника Кристиано Роналдо. Въпреки това мадридчани имаха две или три чисти голови положения, а всички други опасности бяха след удари извън наказателното поле. За сетен път този сезон се видя, че Моутим играе най-трудно срещу сгъстени защити - както срещу Майорка и Леванте.

На стадион "Нуева Кондомина" наставникът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо не изневери на думите си и заложи на очаквания звезден състав. Карим Бензема получи титулярно място, Кристиано Роналдо беше готов да продължи головата си серия. Маамаду Диара, Естебан Гранеро, Педро Леон и Серхио Каналес също излязоха от първата минута. Мурсия стъпи на терена със самочувствието на единствения тим от Сегунда "Б" без загуба през сезона и с куража от подвига на Алкоркон.

image

От самото начало „белите", облечени днес в черни екипи, тръгнаха настъпателно в предни позиции. Много добре подредени в защита обаче бяха „червените". Мурсианци хвърлиха много сили и много рядко оставяха празни пространства. Момчетата на Моуриньо крояха атака след атака, но им липсваше стъпване с топка в наказателното поле. Затова повечето опити за гол бяха с удари зад пеналта. Кристиано Роналдо, Педро Леон и Каналес не бяха точни отдалеч, а Естебан Гранеро удари напречната греда с шут от 23 метра в 30-ата минута. Бензема вкара топката в мрежата, но след отсъдена засада. Мурсия нямаше нито един удар към Икер Касийяс до почивката.

imageСлед почивката мадридчани продължиха да играят по същия начин. Много трудно Кристиано и неговите съотборници създаваха положения. Отново опасностите идваха след далечни шутове, все неточни. В 63-ата минута Моуриньо извади слабия Бензема и пусна голаджията Гонсало Игуаин. Сами Кедира пък замени Гранеро. В 69-ата минута гостите от „Бернабеу" видяха вратата на съперника омагьосана. Кристиано стреля много опасно от фаул, а при добавката Педро Леон от два метра намери тялото на падналия страж Дани Ернандес. Суперзвездата Кристиано Роналдо беше заменен в 70-ата минута от Aнхел ди Мария.

Мурсия нямаше удар към Касийяс, а изпълни първия си корнер в 84-ата минута. Вратарят Дани Ернандес се превърна в герой, а кастилският тим не можа да развали прокобата. Последните две години Реал Мадрид отпада на старта от отбори, състезаващи се в Сегунда "Б" (трета дивизия).

Преди година "белите" бяха унизени от Алкоркон, а още 12 месеца по-назад записаха две поражения срещу Реал Унион.

Реал М: Касийяс, Серхио Рамос, Пепе, Албиол; Маамаду Диара; Гранеро (63 - Кедира), Педро Леон, Каналес; Кристиано (70 - Ди Мария), Бензема (63 - Игуаин);

Тагове:   край,   Даже,   моу,